رالف لورن‌، طراح مد آمریکایی و مدیر شرکت پولو رالف لورن

رالف لورن‌، طراح مد آمریکایی و مدیر شرکت پولو رالف لورن
رالف لورن‌، طراح مد آمریکایی و مدیر شرکت پولو رالف لورن،‌ شرکت تولید کننده کالاهای لوکس است. وی با ثروت 6/4 میلیارد دلار از سوی مجله فوربز صد و هفتاد و سومین ثروتمند دنیا در سال 2010 معرفی شده است.
رالف لورن‌، طراح مد آمریکایی و مدیر شرکت پولو رالف لورن،‌ شرکت تولید کننده کالاهای لوکس است. وی با ثروت 6/4 میلیارد دلار از سوی مجله فوربز صد و هفتاد و سومین ثروتمند دنیا در سال 2010 معرفی شده است.
رالف لورن (رالف لیفشیتز) در نیویورک متولد شد. والدین او، فرایدل و فرانک لیفشیتز، مهاجرانی آشکنازی از شهر پینسک بلاروس‌ بودند. پدر او یک نقاش ساختمان بود. رالف از همان سنین نوجوانی بعد از مدرسه کار مي‌کرد تا بتواند برای خودش لباس بخرد.
رالف به مدرسه آکادمي‌ سالانتر و سپس به آکادمي ‌مارشا استرن تالمودیکال (MTA) و پس از آن به دبیرستان دو ویت کلینتون رفت و در سال 1957 فارغ‌التحصیل شد. او در MTA به دوستان همکلاسی خود کراوات مي‌فروخت. برادر رالف در سن 16 سالگی او،‌ نام خانوادگی‌شان را به لورن تغییر داد، چون نام آنها،‌ لیفشیتز، در زبان انگلیسی با معنی بدی تلفظ مي‌شد و همکلاسی‌هایشان آنها را مسخره مي‌کردند.
رالف لورن به مدرسه کسب و کار و مدیریت شهری باروک در سیتی کالج نیویورک رفت و در آن جا به تحصیل رشته کسب و کار پرداخت. وی بعد از دو سال تحصیل دانشگاه را رها کرد. رالف از سال 1962 تا 1964 در ارتش ایالات متحده به خدمت سربازی مشغول بود. وی در سال 1964 نیز با ریکی آن لوبیر ازدواج کرد.
رالف لورن به مدرسه مد و طراحی کالاهای لوکس نرفته بود؛ اما به عنوان فروشنده برای شرکت برادران بروکز،‌ شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای معروف پوشاک در آمریکا کار مي‌کرد. او در سال 1967 با تامین مالی از سوی نورمن هیلتون یک فروشگاه کراوات راه‌اندازی کرد که در آن کراوات‌هایی را که خود طراحی مي‌کرد،‌ تحت نام برند «پولو» به فروش مي‌رساند. او بعدها این نام را از هیلتون خرید. وی تا سال 1969 یک بوتیک در مرکز خرید بلومینگدیل در منهتن بازگشایی کرد. ده سال بعد این برند تبدیل به یک برند جهانی شد و اولین فروشگاه پولو در لندن بازگشایی شد.
رالف لورن در سال 1970 جایزه کوتی را به خاطر خط تولید پوشاک مردانه شرکتش از آن خود کرد. وی تقریبا در همین زمان خط تولید پوشاک بانوان را نیز راه‌اندازی کرد. لورن در سال 1972 پیراهن‌های آستین کوتاه معروف خود را با لوگوی پولو و در 24 رنگ به بازار فرستاد که شهرت زیادی برای او کسب کرد به شکلی که توانست طراحی لباس‌های فیلم گاتسبی بزرگ را به دست خود بگیرد. خط تولید پولو اسپرت‌، برای تولید پوشاک ورزشی، در سال 1993 راه‌اندازی شد. این شرکت همچنین برای اولین بار در سال 1997 به بازار سهام عمومي‌ نیویورک وارد شد. در حال حاضر محصولات این شرکت شامل پوشاک غیررسمي‌ آقایان و بانوان، لوازمي‌ چون کیف و غیره،‌ عطرها،‌ برخی لوازم خانه مثل ( حوله و غیره) مي‌شود.
رالف لورن تا سال 2007 بیش از 35 بوتیک در آمریکا باز کرده بود. فایننشیال تایمز درآمد این شرکت در سال 2009 را بیش از 5 میلیارد دلار برآورد کرده بود. سود خالص این شرکت در سال 2009 نیز در حدود 406 میلیون دلار بود. تعداد کارمندان پولو رالف لورن در سال 2006 بیش از 12800 کارمند اعلام شده است.
در سال 1987 تشخیص داده شد که رالف لورن یک تومور مغزی خوش‌خیم دارد که در همان سال آن را جراحی کردند. رالف لورن سه فرزند دارد و در حال حاضر ساکن نیویورک است. یکی از پسران او تولید کننده فیلم و پسر دیگرش یکی از مدیران اجرایی شرکت پدر است. رالف لورن همچنین به خاطر کلکسیون اتومبیل‌های کلاسیکش شهرت دارد. وی در کلکسیون خود اتومبیل‌هایی از جمله فراری 250 GTO، مک لارن F1، بوگاتی 57SC‌، بنتلی، آلفا رومئو، پورشه و بوگاتی ویرون دارد.
- مقالات مرتبط:
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۵:۱۲:۳۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد