میلیاردر چینی در صنعت اتومبیل و باتری

میلیاردر چینی در صنعت اتومبیل و باتری
لو ژيانگ يانگ نايب رييس چيني و يكي از موسسان شركت BYD است كه در سال 2010 از سوي مجله فوربز با ثروت 1/3 ميليارد دلار در جايگاه سيصد و هفتم در فهرست ميلياردرهاي جهان قرار گرفت.
لو ژيانگ يانگ نايب رييس چيني و يكي از موسسان شركت BYD است كه در سال 2010 از سوي مجله فوربز با ثروت 1/3 ميليارد دلار در جايگاه سيصد و هفتم در فهرست ميلياردرهاي جهان قرار گرفت.
او شركت BYD را به همراه يكي از بستگانش، وانگ شوانفو كه خود يك ميلياردر است، تاسيس كرد. لو ژيانگ يانگ در سال 1962 در چين به دنيا آمد. او از سال 1978 تا 1992 به عنوان یک بانکدار در بانک مردم چین مشغول به کار بود. ژیانگ یانگ در سال 1993 شرکت صنایع علم جدید گوانگژو را راه‌اندازی کرد و مدیرکل و رييس آن شد. لو ژیانگ یانگ در سال 1995،‌ شرکت سرمایه‌گذاری گوانگژو رونگجیه را تاسیس کرد.
ژیانگ یانگ در سال 1995 به همراه وانگ شوانفو کسب و کار خود را در خارج شنژن و تحت نام شرکت BYD راه‌اندازی کرد. گفته مي‌شود نام این شرکت یا از یک نام چینی مشتق شده یا براساس حروف اول عبارت «رویاهایت را بساز (build your dreams )» انتخاب شده است. شرکت BYD طی ده سال به سرعت رشد کرد و توانست بیش از نیمي‌از بازار باتری جهان را از آن خود کرده و تبدیل به بزرگ ‌ترين تولید‌ کننده باتری‌های قابل شارژ در جهان شود. شرکت BYD به جای انجام کارها با استفاده از ماشین‌ها، آنها را به نیروی ارزان‌ قیمت و محلی چینی سپرد و به این شکل توانست کسب‌ و‌ کار شرکت خود را به تولید باتری، اتومبیل و قطعات تلفن نیز گسترش دهد. در واقع با خرید شرکت اتومبیل تسینچوان در سال 2002 شرکت اتو BYD شکل گرفت. خط تولید قطعات تلفن همراه نیز در همین دوره زمانی به شرکت افزوده شد. این شرکت امید دارد که بتواند در آینده اتومبیل‌های تمام الکتریک را به فروش برساند. اتو BYD در سال 2009 اتومبیل‌های خود را به آفریقا،‌ آمریکای جنوبی و خاورمیانه صادر کرده و برنامه‌هایی هم برای ورود به بازارهای اروپا دارد. این شرکت همچنین شروع به فروش اتومبیل‌‌هایش در ایالات متحده کرده است. این شرکت در سال 2003 شرکت اتومبیل‌سازی ژیان را از دولت خریداری کرد.
شرکت BYD در جهان به خاطر نوآوری‌هایش شهرت دارد. برای مثال این شرکت تکنولوژی‌هایی را ایجاد کرده که تولید باتری‌‌های لیتیومي ‌تلفن همراه در دمای اتاق را ممکن مي‌سازد که نسبت به روش تولید در فضای خشک و با حرارت بسیار ارزان‌تر است. نشریه بیزینس ویک در سال 2010 شرکت BYD را جزو 8 شرکت برتر نوآور جهان،‌ جلوتر از شرکت‌‌هایی چون فورد، فولکس واگن و BMW،‌ قرار داده و در همان سال نیز در رتبه‌بندی فست کمپانی به عنوان شانزدهمین شرکت نوآور جهان شناخته شد. نشریه بیزینس‌ویک همچنین در سال 2010 این شرکت را در فهرست 100 شرکت تکنولوژیک برتر جهان قرار داده است.
شرکت BYD در حال حاضر بزرگ‌ ترين شرکت تولیدکننده باتری‌های تلفن همراه در جهان است. این شرکت همچنین یکی از بزرگ‌‌ترين خودروسازان چین به شمار مي‌‌رود. شرکت BYD هم اکنون در چین،‌ آمریکا،‌ اروپا و منطقه آسیا و اقيانوسيه فعالیت دارد و دفتر مرکزی آن در شنژن در استان گوانگ دانگ واقع شده است. محصولات اصلی این شرکت شامل اتومبیل‌های بنزینی و الکتریکی، باتری دوچرخه،‌ باتری‌های با قابلیت شارژ مجدد و قطعات تلفن‌های همراه است. در سال 2008 بیش از 130 هزار نفر برای این شرکت کار مي‌کردند. BYD در سال 2002 وارد بازار سهام هنگ‌‌کنگ شد و به عنوان کارخانه تولید باتری‌های قابل شارژ در بازار چین علیه واردات کالاهای ژاپنی شروع به رقابت کرد.
وانگ شوانفو در حال حاضر ريیس و مدیرعامل و لو ژیانگ یانگ نایب رييس شرکتBYD است.
از لو ژيانگ يانگ اطلاعات زيادي در دسترس نيست. وي ازدواج كرده و در حال حاضر ساكن گوانگژو در ژين است.
الهام جوادی
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۲ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۹:۳۶ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد