ژان کلود دسو، میلیاردر دنیای تبلیغات

ژان کلود دسو، میلیاردر دنیای تبلیغات
ژان کلود دسو، میلیاردر فرانسوی، با ثروت 6/4 میلیارد دلار صد و هفتاد و سومین میلیاردر جهان در سال 2010 است.
ژان کلود دسو، میلیاردر فرانسوی، با ثروت 6/4 میلیارد دلار صد و هفتاد و سومین میلیاردر جهان در سال 2010 است. وی موسس شرکت تبلیغات جی سی دسو است. این شرکت به گروه صنعتی متخصص در زمینه تولید و نصب تبلیغات شهری است.
ژان کلود دسو در 15 سپتامبر سال 1937 در فرانسه متولد شد. او کار خود را با نصب تبلیغات در سرویس‌های بهداشتی عمومی،‌ ایستگاه‌های اتوبوس شروع کرد. در واقع ایده او تامین سرمایه خدمات عمومي‌(مثل ایستگاه اتوبوس) برای شهرداری بود به شرطی که بتواند به‌طور رایگان روی آن تبلیغات کند. به این معنا که او بودجه لازم را برای این سرمايه‌گذاری‌ها از طریق درآمد تبلیغات به‌دست آورد. ژان کلود دسو گروه
جی سی دسو را در سال 1964 تاسیس کرد.
گروه جی سی دسو در حال حاضر در فرودگاه‌ها،‌ مراکز خرید، بزرگراه‌ها و بیلبورد‌ها در بیش از 62 کشور دنیا تبلیغ مي‌کند. این گروه در حال حاضر در تبلیغات فضای بیرونی در اروپا‌ و آسیا و اقیانوسیه در رتبه اول و در سطح جهانی شرکت در رتبه دوم قرار دارد.
این گروه طی 40 سال گذشته از طریق خرید شرکت‌های تبلیغاتی کوچک در کشور‌های مختلف و با ارائه تبلیغات با کیفیت و نوآورانه به شدت رشد کرده است و در حال حاضر بیش از 8900 کارمند دارد و تبلیغات آن را روزانه بیش از 175 میلیون نفر در دنیا مشاهده مي‌کنند.
دفتر مرکزی آن در حومه شهر پاریس قرار دارد. درآمد گروه جی سی دسو در سال 2008 در حدود 17/2 میلیارد یورو برآورد شده بود. سهام این شرکت به شکل عمومي‌در بازار بورس پاریس خرید و فروش مي‌شود. البته خانواده دسو مالک 77 درصد سهام این شرکت است.
گروه جی سی دسو از فراهم کنندگان وسایل حمل‌و‌نقل عمومي‌دوستدار طبیعت است. این شرکت به مردم دوچرخه‌هایی را برای رفت و آمد آنها کرایه مي‌دهد و همچنین سطل‌های زباله مخصوص باتری‌ها ،‌ شیشه‌ها یا انواع دیگر زباله‌ها در اماکن عمومي‌و خیابان‌ها تعبیه کرده است. ژان کلود دسو در حال حاضر ريیس این شرکت است.
ژان کلود دسو ازدواج کرده و 3 فرزند دارد. دو پسر او،‌ ژان فرانسوا و ژان شارل نیز از مدیران اجرایی شرکت پدر هستند. ژان کلود دسو در حال حاضر ساکن پاریس است و اطلاعات کمي ‌از زندگی وی منتشر شده است.
الهام جوادی
- مقالات مرتبط:
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۶:۱:۱۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد