ویتنی مک میلان، متخصص ارتباطات تجاري غرب و شرق

ویتنی مک میلان، متخصص ارتباطات تجاري غرب و شرق
ویتنی مک میلان از دیگر اعضای خانواده کارگیل است که 1929 در مینسوتا متولد شد.

ویتنی مک میلان از دیگر اعضای خانواده کارگیل است که 1929 در مینسوتا متولد شد. ثروت او نیز در حدود 5/4 میلیارد دلار برآورد شده که او را در جایگاه صد و هفتاد و ششم میلیاردرهای دنیا در سال 2010 قرار مي‌دهد. وی در دانشگاه ییل به تحصیل پرداخت.
او ريیس سابق شرکت خانوادگی کارگیل بود.
شرکت کارگیل در حال حاضر یک شرکت خصوصی چند ملیتی واقع در منیئاپولیس در مینسوتا است. درآمد شرکت کارگیل در سال 2010 در حدود 9/107 میلیارد دلار و درآمد خالص آن در حدود 6/2 میلیارد دلار برآورد شده است. بیش از 160 هزار نفر در حال حاضر برای این شرکت مشغول به کار هستند.
ویلیام کارگیل در سال 1865 یک انبار خرید و اولین تاسیسات نگهداری حبوبات در آمریکا را راه‌اندازی کرد. برادران ویلیام، سام و جیمز هم به زودی به کسب و کار او پیوستند و دفتر مرکزی شرکت را در لاکروس در ایالت ویسکانسین تاسیس کردند. این شرکت طی بیش از 140 سال رشد زیادی داشته و تبدیل به یک شرکت عظیم شده است. محصولات و فعالیت‌های شرکت کارگیل شامل حبوبات، کتان، شکر، تجارت نفت خام، خدمات مالی، مواد دارویی، مواد شیمیایی مربوط به کشاورزی، خوراک دام، غذاهای آماده و بسته بندی مواد گوشتی مي‌شود. کارگیل در حال حاضر بزرگترین تامین کننده حبوبات و دومین تامین کننده خوراک دام و همچنین دومین تامین کننده مواد غذایی و نشاسته صنعتی در جهان است. این شرکت همچنین پس از تیسون فودز دومین شرکت بسته بندی مواد گوشتی در آمریکا به شمار مي‌رود.
جان مک میلان پسر بلافاصله بعد از اتمام کالج در دهه 1920 به شرکت خانوادگی پیوست و در سال 1961 تبدیل به مدیر کل شرکت شد.
ویتنی مک میلان، برادرزاده جان مک میلان پسر، در سال 1951 به عنوان یک کارآموز به شرکت کارگیل پیوست. او از سال 1976 تا 1995 اداره شرکت خانوادگی را بر عهده داشت. وی حوزه فعالیت‌های شرکت را به فرآوری گوشت گاو و مرغ، تجارت بین‌المللی فلزات، فیبر و تجارت نفت خام گسترش داد. ویتنی مک میلان با سابقه‌ای بیش از 40 سال در شرکت خانوادگی در سال 1995 از سمت ریاست و مدیرعاملی شرکت کارگیل بازنشسته شد. وی سابقه درخشانی در روابط بین‌المللی شرکت، تجارت‌های کشاورزی و فرآوری مواد غذایی از خود به جا گذاشته است. گرچه ویتنی مک میلان آخرین فرد از خانواده بود که یک پست اجرایی در این شرکت را بر عهده داشت، اما این خانواده همچنان مالک 90 درصد سهام این شرکت است. شرکت کارگیل در حال حاضر 25 درصد صادرات گندم و حبوبات آمریکا را برعهده داشته و همچنین 22 درصد بازار گوشت داخلی نیز به دست این شرکت است.
مک میلان پس از بازنشستگی از کارگیل به دنبال امور مربوط به سیاست‌های کشاورزی بين‌المللي، تامین غذا برای مردم جهان و رشد اقتصادی و ثبات در کشورهای در حال توسعه رفته است. وی یک متخصص شاخص در زمینه ارتباطات تجاری بین غرب و شرق است. مک میلان به چندین دانشگاه و آژانس از جمله USAID، بانک جهانی و آکادمي ‌ملی علوم، در زمینه سیاست‌های عمومي‌در حوزه غذای سالم و امور محیطی و توسعه جامعه مشاوره مي‌دهد. او همچنین در بسیاری از سازمان‌های فعال در حوزه بين‌المللي همچون موسسه شرق-غرب، کمیسیون اتحاد سه گانه (آمریکا، اروپا و ژاپن) ، موسسه امور عمومي ‌هامفری و شورای کسب و کار
آمریکا- روسیه فعالیت داشته است. وی همچنین ريیس کمیته مشورتی سیاست گذاری سرمایه گذاری و خدمات در اداره نمایندگان تجاری ایالات متحده و یکی از اعضای شورای صادرات دفتر ریاست جمهوری بوده است. مک میلان همچنین در سال‌های 1997 و 1998 یکی از دو فردی بود که 16 مرکز بين‌المللي تحقیقات کشاورزی بانک جهانی را مورد بررسی قرار داد. او ريیس سازمان‌های زیادی چون وینروک اینترنشنال، موسسه توسعه روستایی،‌ انجمن آمریکا و غیره بوده است.
ویتنی مک میلان در حال حاضر ساکن مینئاپولیس در مینسوتا است.
الهام جوادی
- مقالات مرتبط:
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۴۱:۳۳ بعد از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد