هی ژیانگ جیان، میلیاردر لوازم الکتریکی

هی ژیانگ جیان، میلیاردر لوازم الکتریکی
هی ژیانگ جیان میلیاردر چینی است که ثروت خود را از فروش لوازم خانگي به دست آورده است. او در سال 2010 با ثروت 3/3 میلیارد دلار در رده دویست و هشتاد و هفتم در فهرست ثروتمندان فوربس قرار گرفت.

هی ژیانگ جیان میلیاردر چینی است که ثروت خود را از فروش لوازم خانگي به دست آورده است. او در سال 2010 با ثروت 3/3 میلیارد دلار در رده دویست و هشتاد و هفتم در فهرست ثروتمندان فوربس قرار گرفت. هی ژیانگ جیان در سال 2009 از مقام ریاست گروه میدئا، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌‌های تولیدکننده لوازم خانگی در چین، کناره‌گیری کرد. هی ژیانگ جیان همچنان سهامدار عمده این گروه باقی مانده است.
هی ژیانگ جیان در سال 1943 در چین متولد شد. او گروه میدئا را در سال 1968 با 23 نفر و سرمایه 5000 یوآن چین تاسیس کرد. گروه میدئا با تولید به شکل رسمي‌ در سال 1980 به صنعت لوازم خانگی وارد شد و در سال 1981 شروع به استفاده از برند میدئا برای فروش محصولاتش کرد. گروه میدئا در دهه 1980 و دهه 1990 به ترتیب موفق شد به رشدی 60 و 50 درصدی دست پیدا کند و با ورود به هزاره جدید این رشد را در سطح سالانه 35 درصد حفظ کند.
دفتر مرکزی این گروه در شهر فوشان در استان گوانگ‌دانگ در شهر صنعتی میدئا تاسیس کرد. البته گروه میدئا علاوه بر دفتر مرکزی خود دفاتر دیگری نیز در گوانژو، ژانگ شان، چانگ کین، هفی، ووهو و نقاط دیگر در چین، ویتنام، بلاروس و مصر دارد.
این گروه همچنین شصت شعبه زیرمجموعه در کشورهایی مثل ایالات متحده، انگلیس، آلمان، ژاپن، هنگ کنگ، کره، کانادا، روسیه، فرانسه، مالزی و ویتنام دارد. گروه میدئا یکی از کامل‌ترین زنجیره محصولات را در زمینه لوازم الکتریکی و لوازم خانگی ارائه می‌کند که شامل دستگاه‌‌های تهویه مطبوع، یخچال، مایکرو ویو، ماشین‌لباس شویی، دستگاه پخت الکتریکی، ماشین ظرف شویی و غیره مي‌شود.
بیش از 200 هزار نفر برای این شرکت مشغول به کار هستند. گروه میدئا در حال حاضر مالک بیش از 10 برند معروف در صنایع مختلف است که مشهورترین آنها میدئا، لیتل سوان، میراکو و ولینگ هستند. درآمد حاصل از فروش گروه میدئا در سال 2010 به رکورد 115 میلیارد یوآن رسید و درآمد حاصل از صادرات آن نیز به میزان 5/08 میلیارد دلار رسید. برند میدئا در رتبه بندی برندها در سال 2010 در چین در مقام ششم قرار گرفت. سهام این گروه در حال حاضر در بازار سهام شانگهای و بازار سهام شن ژن مبادله مي‌شود.
گروه میدئا مالک یک چهارم شرکت ووکسی لیتل سوان است که به خاطر ماشین‌‌های لباسشویی‌اش شهرت دارد. این گروه همچنین یکی از شرکت‌‌های برتر چین در زمینه تبلیغات است.
هی ژیانگ جیان ازدواج کرده و دو فرزند دارد. او در حال حاضر ساکن فوشان در چین است. 
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۴ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۳:۱۹ قبل از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد