میلیاردری که کار را به تحصیل ترجیح داد

میلیاردری که کار را به تحصیل ترجیح داد
پل تودور جونز دوم موسس شرکت سرمایه‌گذاری تودور، میلیاردری آمریکایی است که در سال 2010 از سوی مجله فوربز با ثروت 2/3 میلیارد دلار در رده دویست و نود و هفتم ثروتمندان جهان قرار گرفت. شرکت تودوریک صندوق پوشش ریسک خصوصی برای مدیریت سرمایه‌گذاری‌ها است.
پل تودور جونز دوم موسس شرکت سرمایه‌گذاری تودور، میلیاردری آمریکایی است که در سال 2010 از سوی مجله فوربز با ثروت 2/3 میلیارد دلار در رده دویست و نود و هفتم ثروتمندان جهان قرار گرفت. شرکت تودوریک صندوق پوشش ریسک خصوصی برای مدیریت سرمایه‌گذاری‌ها است.
پل تودور جونز دوم در 28 سپتامبر سال 1954 در ممفیس در ایالت تنس در ایالات متحده آمریکا متولد شد. او دوران دبیرستان خود را در مدرسه دانشگاه ممفیس گذراند و پس از فارغ‌التحصیلی به دانشگاه ویرجینیا برای تحصیل در رشته اقتصاد رفت. جونز در سال 1976 از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. پل تودور جونز دوم پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه به عنوان منشی در یک تالار بورس شروع به کار کرد و کم کم تبدیل به یک کارگزار بورس در ای. اف. هوتون، یک کارگزاری سهام در آمریکا، شد. وی در سال 1980 تصمیم گرفت برای خود کار کند و مدت دو و نیم سال را هم به این شکل گذراند. جونز سپس برای تحصیل در مدرسه کسب و کار‌ هاروارد درخواست پذیرش داد و موفق شد این پذیرش را دریافت کند، اما قبل از رفتن ناگهان ایده‌ای به ذهن جونز رسید. او به خود می‌گفت در دانشگاه مطالب بیشتری به او نخواهند آموخت. جونز اعتقاد داشت مهارت‌هایی که برای کار خود لازم دارد را نمی‌توان در یک مدرسه کسب و کار بدست آورد. جونز در اين مورد با یکی از بستگانش،‌ ویلیام دوناوانت کوچک،‌ مشورت کرد. شرکت دوناوانت یکی از بزرگترین شرکت‌های بازرگانی کتان در جهان به شمار رفت. ویلیام دوناوانت جونز را از تحصيل منصرف كرد و در نهایت او را به نیواورلئان فرستاد تا با یک دلال کالا به دیدن نام الی تولیس برود تا جونز را استخدام کند. الی تولیس هم جونز را برای مبادله سهام آتی شرکت کتان خود در بازار سهام کتان نیویورک استخدام کرده و به او آموزش داد. جونز می‌گوید تولیس به او آموخت که تجارت امری بسیار رقابتی است و شما باید بتوانید در مقابل ضربات رقبا از خود دفاع کنید.
پل تودور جونز در دهه 1980 شرکت سرمایه‌گذاری تودور را تاسیس کرد که دفتر مرکزی آن در گرینویچ واقع شده است. کار اصلی این شرکت در زمینه تجارت،‌ سرمایه‌گذاری و تحقیق در سرمایه‌های جهانی،‌ سرمایه‌های پر ریسک،‌ بدهی‌ها،‌ ارز و بازارهای کالا است. گزارش شده که شرکت سرمایه‌گذاری تودور در حال حاضر در حدود 12 میلیارد دلار سرمایه را تحت مدیریت خود دارد.
پل تودور جونز دوم همچنین از سال 1992 تا 1995 رييس بازار سهام کتان نیویورک بود. جونز در امور خیریه هم فعال است. او یک مدرسه عالی چارتر که اولین مدرسه پسرانه چارتر در کشور بود را در بروکلین نیویورک تاسیس کرد و مدتی هم رييس هیات مدیره آن بود. او همچنین بنیادی را تاسیس کرد که به افراد محلی کمک می‌کند به کالج بروند. پل تودور جونز دوم ازدواج کرده و چهار فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن گرینویچ در ایالت کانکتیکات در ایالات متحده است. 
الهام جوادی
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۸ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۲:۵۶:۰ بعد از ظهر
نظرات (2)

hiva  ۲۲ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۸:۱۹:۴۶ قبل از ظهر

khanum javadi ziba va sazande bod.mamnon ke in matalebe vageyyie doniaie poir ramze tejarato mizari.baraie afrade kami bedard bokhor hast vali vaghean be dard bokhor hast.dary be amsale man khedmat mikoni.azat mochakeram

nazi  ۲۴ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۳۰:۵۵ قبل از ظهر

in hiva khyli az khodesh motshakere,ki hast hala?k injori khodesho borde jaye afrade kamtyab

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد